خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسوال بتی کوت: به همکاری خیزش مردمی امنیت بهتر شده است

ولسوال بتی کوت: به همکاری خیزش مردمی امنیت بهتر شده است

Sep 21, 2020 - 10:57

جلال اباد (پژواک، ۳۱ سنبله ۹۹): ولسوال بتی کوت ننگرهار می گوید که به همکاری خیزش مردمی امنیت این ولسوالی بهتر شده و بسیاری از پروژه های ساختماني در حال انجام است.

این ولسوالی که سالها ناامن بود، دو سال پیش حکومت در آن به همکاری خیز مردمی عملیات را نجام داد، مخالفین مسلح را شکست دادند و منطقه را از آنها تصفیه نمود.

عبدالوهاب مومند ولسوال بتی کوت در یک مصاحبه با آژانس خبری پژواک گفت، به کمک خیزش مردمی امنیت بهتر شده است و در حالی حاضر بسیاری از پروژه های بازسازی در آن آغاز شده است.

وی افزود، پس از ۱۳ سال در این ولسوالی برای مکاتب امور اعمار تعمیرات آغاز شده است که تعمیرات برخی از مکاتب در حالی تکمیل شدن است و بزودی به بهره برداری سپرده خواهد شد.

ولسوال می گوید، از ۳۰ کلینیک بستر این ولسوالی که روند ساخت و ساز آن نیز دو سال قبل آغاز شده بود، ۷۰ درصد آن تکمیل شده است که این نیز به بهره برداری سپرده خواهد شد و در بخش صحت مشکلات مردم را حل خواهند کرد.

ولسوال بتی کوت در حال سخنان خود در ضمن حمایت از خیزش مردمی گفت که نتیجۀ قربانی آنها بود در دو سالی گذشته هزارها جریب زمین کانال از کنترول افراد مسلح رها و هر سال ادارۀ کانال میلیونها افغانی دست آورد دارد.

وی افزود: ((از اثر تامین امنیت دو سال میشود جاهایکه در اوایل مردم بر شاهراه جلال آباد – توخم در هراس سفر میکرد، در حالی حاضر از شهر جلال آباد جوانان به اینجا برای چکر میایند و میله ها را انجام میدهند.))

مومند گفت، نسبت به گذشته حالا در این ولسوال پروسۀ آموزش نیز بهتر شده است و تعداد دخترها هم از گذشته افزایش یافته است.

وی می گوید، تمام شاگرادان حدود ۴۲ هزار تن است که نزیک به ۱۲ هزار از آنها دختران هستند و برای اولین بار معلما زن هم در این ولسوالی به وظیفه گماشته شده اند.

وی خواست که ولسوالی بتی کوت سالها ناامن بود، از پروژه های بازسازی بازمانده بود و از ادارۀ ولایتی و موسسسات خواست که در این ولسوالی پروژه های ساختمانی بیشتر سازد.

بتی کوت از ولسوالی های ناامن ولایت ننگرهار بود که به اساس معلومات مسوولین وقت، هر سال طالبان مسلح میلیون ها افغانی عاید از آن را جمع آوری می کرد و توسط آن جنگ را مهار می کردند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement