خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٣٠ واقعۀ جدید مثبت کرونا در کشور ثبت گرديد و سه تن فوت نموده اند

٣٠ واقعۀ جدید مثبت کرونا در کشور ثبت گرديد و سه تن فوت نموده اند

Sep 21, 2020 - 11:53

کابل (پژواک، ٣١ سنبله ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ٣٠ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تا کنون در افغانستان به ۳۹۰٧٤ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ١٦٥ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ٣٠ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۹۰٧٤ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز دو شنبه (٣١ سنبله) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ١٧ در بلخ، شش در هرات، دو-دو در ولايات کابل، بادغيس و کنر و يک تن هم در ولايت پروان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته هیچ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب نشده اند و شمار مجموعی بهبود یافته گان همچون گذشته ۳۲۵۷۶ نفر باقی مانده است.

بربنياد گفته هاى مسوولان وزارت صحت ، در ٢٤ ساعت گذشته، سه واقعه فوتی به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) به ثبت رسیده و شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تا کنون در افغانستان به ١٤٤٤ نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement