خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢٢ واقعۀ جدید مثبت کرونا در کشور ثبت گرديد و يک بيمارفوت نموده است

٢٢ واقعۀ جدید مثبت کرونا در کشور ثبت گرديد و يک بيمارفوت نموده است

Sep 22, 2020 - 13:49

کابل (پژواک، اول ميزان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ٢٢ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تا کنون در افغانستان به ۳۹۰٩٤ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ٣١٢ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ٢٢ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۹۰٩٤ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز سه شنبه (اول ميزان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که ازجمله ارقام جديد ثبت شده، هشت  تن در دايکندى، هفت در بلخ، شش در کابل و يکتن در ولايت ننگرها به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته هیچ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب نشده اند و شمار مجموعی بهبود یافته گان همچون گذشته ۳۲۵۷۶ نفر باقی مانده است.

وزارت صحت مي گويد، که در ٢٤ ساعت گذشته، يک واقعه فوتی به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) به ثبت رسیده و شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تا کنون در افغانستان به ١٤٤٥ نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement