خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ادارۀ ملى احصائيه : پروسۀ درج "نام مادر" درتذکره برقی تا يکماه ديگر اغاز مى شود

ادارۀ ملى احصائيه : پروسۀ درج "نام مادر" درتذکره برقی تا يکماه ديگر اغاز مى شود

Sep 23, 2020 - 15:52

کابل(پژواک،۲میزان ۹۹): ادارۀ ملی احصائیه و معلومات، ضمن اين که از آغاز درج نام مادر در تذکره هاى برقى تا يک ماه آينده خبر مى دهد، گفت که تاکنون براى بيش ازیک میلیون تن تذکره برقى توزيع شده است.

درج نام مادر در شناسنامه‌ های برقی که اخيراُ ازسوى  کابینه دولت اسلامی افغانستان تصویب شد، از سوی رییس جمهور غنی توشیح گرديده است.

احمد جاوید رسولى رییس عمومی ادارۀ ملی احصائیه و معلومات  امروز ٢ ميزان در نشست خبرى در کابل گفت، روند درج نام مادر که در تذکره ها  اختيارى مى باشد، تا يک ماه آينده آغاز خواهد شد.

موصوف مى گويد، کسانى که نمى خواهند نام مادران شان در تذکره درج شود، درج نخواهد شد.

رييس احصاييۀ مرکزى در نشست امروز در مورد مراکز توزيع تذکره هاى برقى و روند توزيع  اين تذکره ها نيز به خبرنگاران معلومات اراييه کرد.

به گفتۀ موصوف، از آغاز روند توزيع تذکره هاى برقى تاکنون براى بيش از يک ميليون تن در کشور، تذکره برقى توزيع شده است.

وى مى گويد که براى تسريع روند توزيع تذکره هاى برقى در نظر دارند تا مراکز توزيع اين تذکره ها را در داخل و خارج از کشور ايجاد و افزايش دهند.

او همچنان خاطر نشان کرد که در تمام ولایت‌های افغانستان ٤٥ مرکز توزیع تذکره‌های برقى و در ایران دو مرکز توزیع اين تذکره‌ها فعاليت دارد.

بربنياد معلومات منبع ، در نظر است تا در آینده نزدیک به منظور توزيع تذکره هاى برقى براى پناهجويان افغان در کشورهای امارات متحده، عربستان سعودی و پاکستان نيز مراکز توزيع تذکره ايجاد و روند توزيع آن آغاز گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement