خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۹ واقعۀ مثبت و جان باختن يکتن در اثر کرونا ثبت گرديد

در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۹ واقعۀ مثبت و جان باختن يکتن در اثر کرونا ثبت گرديد

Sep 23, 2020 - 11:29

کابل (پژواک، ۲ میزان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ۴۹ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تا کنون در افغانستان به ۳۹۱۴۵ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۳ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۴۹ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۹۱۴۵ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز چهارشنبه (۲ میزان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۱۷ تن در هرات، ۱۰ در دایکندی، ۹ در بلخ، ۶ در کابل، ۵ در بدخشان و یک – یک تن دیگر در پکتیا و وردک به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته ۳۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند و شمار مجموعی بهبود یافته گان ثبت شده به ۳۲۶۱۰ نفر رسیده است.

وزارت صحت می گويد، که در ٢٤ ساعت گذشته، یک واقعه فوتی به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) به ثبت رسیده و شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تا کنون در افغانستان به ۱۴۴۶ نفر رسیده است.

این در حالی است که اخیراْ سرپرست وزارت صحت عامه، از شدت ویروس کرونا در فصل زمستان نسبت به فصل گرما هشدار داده و گفته است، امکان قوی وجود دارد که با سرد شدن هوا موج دوم کرونا شیوع کند.

وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement