خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعداد بيماران ويروس کرونا در جهان به ٣٢ ميليون تن رسيد

تعداد بيماران ويروس کرونا در جهان به ٣٢ ميليون تن رسيد

Sep 24, 2020 - 15:27

کابل ( پژواک، ٣ ميزان ۹۹): به اساس گزارش ها، تعداد بيماران ويروس کرونا در جهان به بيش از ٣٢ ميليون تن و تعداد صحت ياب شده گان نزديک به ٢٤ ميليون تن رسيده است.

ویروس کرونا حدود ١٠ ماه قبل نخست در شهر اووهان چین پیدا شد که اکنون به بیش از ٢١٠ کشور و مناطق جهان رسیده است.

به اساس معلومات پوهنتون جان هاپکنز امریکا که پیرامون ویروس کرونا معلومات و ارقام را به نشر می رساند تا امروز در تمام جهان تعداد واقعات ثبت شده بیماران ویروس کرونا یا کوید ۱۹ به بيش  از ٣٢میلیون تن رسیده است.

این منبع افزوده که تا اکنون از اثر ویروس کرونا  بيش از ٩٨٢ هزار تن جان باخته اند که بیشتر آن در کشورهای اروپایی و امریکا می باشند.

منبع گفته است، که به صورت جمعی نزديک به ٢٤ میلیون تن در جهان پس ازابتلا به این ویروس دوباره صحت ياب شده و به زندگی عادی خود برگشته اند.

امریکا بیشتر از همه از ویروس کرونا متضرر شده است، درین کشور تعداد واقعات ثبت شده بیماران کرونا به هفت میلیون و ١١٠ تن رسیده است وحدود ٢٠٦ هزار تن جان باخته اند.

بعد از امریکا؛  برازیل و هندوستان از کرونا زیاد متضرر شده اند، در هندوستان بیش از ٥ ميليون و ٧٧٠ هزار تن و در برازيل  بيش از ٤ میلیون و ٦٢٠ هزار واقعۀ مثبت و يروس کرونا  ثبت شده ، اما در برازیل ١٣٩ هزار تن و در هندوستان ٩١ هزار تن جان های خود را از دست داده اند.

روسیه، پيرو، کولمبيا، مکسيکو، افريقاي جنوبى، هسپانیه، ارجنتاين، چلى ، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی، پیرو، ایران و ترکیه کشورهای هستند که  به دليل شيوع ويروس کرونا زیاد متضرر شده اند.

در افغانستان تا اکنون بیش از ٣٩ هزار واقعۀ مثبت ويروس کرونا ثبت گرديده ، ١٤٥١ تن جان باخته و حدود ٣٣ هزار تن دوباره صحت ياب شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement