خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنج بيمارکرونا جان باخت و ٢٥ واقعۀ مثبت اين ويروس ثبت گرديد

پنج بيمارکرونا جان باخت و ٢٥ واقعۀ مثبت اين ويروس ثبت گرديد

Sep 24, 2020 - 12:58

کابل (پژواک، ٣ میزان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ٢٥ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تا کنون در افغانستان به ۳۹۱٧٠ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ١٨٨ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ٢٥ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۹۱٧٠ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز پنج شنبه (٣ میزان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ١١ در کابل، نه در هرات، سه در بلخ و دو تن در ولايت بدخشان به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته نُه فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده اند و شمار مجموعی بهبود یافته گان ثبت شده به ۳۲۶۱٩ نفر رسیده است.

وزارت صحت می گويد که در ٢٤ ساعت گذشته، پنج واقعه فوتی به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) به ثبت رسیده و شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تا کنون در افغانستان به ۱۴٥١ نفر رسیده است.

این در حالی است که اخیراْ سرپرست وزارت صحت عامه، از شدت ویروس کرونا در فصل زمستان نسبت به فصل گرما هشدار داده و گفته است، امکان قوی وجود دارد که با سرد شدن هوا موج دوم کرونا شیوع کند.

با اين حال وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement