خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بیش از هزار خانواده از ولسوالی گیزاب ارزگان بیجا شده اند

بیش از هزار خانواده از ولسوالی گیزاب ارزگان بیجا شده اند

Sep 25, 2020 - 11:06

نيلى (پژواک، ٤ ميزان ٩٩): مسئولان اداره محلی ارزگان تایید می‌کنند که در اثر درگیری‌های چند روز اخیر در ولسوالی گیزاب نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ فامیل آواره و به دايکندى پناه آورده اند.

زرگی عبادی سخنگوی والی ارزگان ميگويد که تا اکنون جهت رسیدگی به این بیجا شده‌گان کاری صورت نگرفته است و بزودی با مساعد شدن شرایط برای بیجا شده‌گان مساعدت صورت خواهند گرفت.

عبادی افزود که کماندوها به ولسوالی گیزاب فرستاده شده اند و فعلا وضعیت تحت کنترول می‌باشد، اما درگیری‌های پراکننده تا هنوز هم در بعضی ساحات این ولسوالی جریان دارد.

او گفت که در پی این درگیری‌ها تلفات زیادی به طرفین درگیر و افراد ملکی وارد شده است.

در همین حال، اعضای شورای ولایتی دایکندی از وضعیت بد امنیتی در ولسوالی گیزاب اظهار نگرانی کرده می‌گویند؛ این ولسوالی در استانه سقوط قرار دارد.

سبحان نايبی عضو شورای ولایتی دایکندی گفت که در مدت چند روز درگیری در ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان، ۸۰ نفر کشته و زخمی گردیده‌اند و بیش از ۱۰۰۰ خانواده به طرف شیران و قسمت‌های ولسوالی پاتو دایکندی مهاجر شده‌اند.

اوعلاوه می‌کند؛ اگر ولسوالی گیزاب سقوط کند، ولایت دایکندی نیز وارد فاجعه بزرگ خواهد شد و ولسوالی پاتو دایکندی نیز تحت حاکمیت طالبان قرار خواهد گرفت.

با این حال، ضیاء همدرد والی دایکندی می‌گوید، تهدیدات از نوار مرزی ولسوالی گیزاب به طرف ولسوالی پاتو به سطح بالایی می‌باشد، اما تاکید می‌کند، آمادگی و هماهنگی جهت مهار هر نوع تهدیدات امنیتی صورت گرفته است.

والی دایکندی افزود که تهدیدات امنیتی در ولسوالی‌های پاتو، کجران و ناوه‌میش نیز روبه افزایش می‌باشد و نیروهای امنیتی این ولایت در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement