خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امریکا صدها سرباز دیگر به افغانستان می فرستد

امریکا صدها سرباز دیگر به افغانستان می فرستد

Sep 26, 2020 - 13:31

کابل (پژواک، ۵ میزان ۹۹): وزارت دفاع ایالات متحده امریکا اعلام کرد که در آینده نزدیک صدها سرباز دیگر را نیز به افغانستان می فرستد.

آرمی تایمزی یک رسانه امریکایی که بیشتر در مورد نیروهای امنیتی گزارش ها را منتشر می سازید، در یک گزارش تازه گفته است که پنتاگون تصمیم دارد که خزان امسال صدها سرباز را به افغانستان، کوریا جنوبی و برخی کشورهای اروپایی بفرستد.

منبع می افزاید که در این مدت ۱۶۰۰ سرباز به شکل دوره یی در عوض سربازانی که زمان کاری شان به پایان رسیده است، به افغانستان می روند.

این درحالی است که به اساس توافق که میان ایالات متحده امریکا و گروه طالبان در حوت سال گذشته صورت گرفته است، جنگ را متوقف کرده اند و گاهی بر ضد تروریستان دست به راه اندازی عملیات می زنند.

قابل ذکر است که حدود ۱۲هزار سربازان امریکایی در افغانستان حضور داشت که بعد از توافق امریکا و طالبان این رقم به ۸۶۰۰ تن کاهش پیدا کرده است.

اخیرا مقام های امریکایی ګفته اند که رقم سربازان شانرا در افغانستان به پنج هزار تن کاهش میدهند و به اساس موافقتنامه یاد شده به صفر می رسانند، اما مقام های امریکایی همچنان گفته اند بیرون کردن سربازان شان مشروط است و اگر گروه طالبان به آنچه در موافقتنامه تعهد کرده اند عمل نکنند در افغانستان حضور خواهند داشت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement