خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها زن در فارياب جواز رانندگى را به دست آوردند

ده ها زن در فارياب جواز رانندگى را به دست آوردند

Sep 26, 2020 - 17:46

ميمنه (پژواک، ٥ ميزان ٩٩): برای نخستین بار ٣٠ زن و دختر در شهر میمنه پس از تکميل دورۀ آموزشى ٢١ روزه، جواز رانندگى را به دست آوردند.

سمونوال عبداللطیف خیرخواه آمر ادارۀ ترافیک فاریاب به آژانس خبرى پژواک گفت، ٦٠ تن از خانم­ها به همکاری ریاست امور زنان براى کورس ٢١ روزه ثبت نام کرده بودند که در دوره اول براى ٣٠ تن درس های عملی و نظری داده شد و امروز ٥ ميزان، جواز راننده گی را به دست آوردند.

وى مى گويد که اين ٣٠ تن شامل برخی کارمندان رياست امور زنان، فعالین مدنی و خبرنگاران فارياب مى باشند.

خیرخواه افزود که با تدویر کورس آموزش رانندگى علاقمندی زنان و دختران بیشتر شده و این اداره حاضر است تا اين برنامه را افزايش بدهد.

ماریا نوری رییس امور زنان ولایت فاریاب می گوید که بر اساس پیشنهاد و ابتکار این اداره کورس رانندگى برای زنان از جانب مدیریت ترافیک تدویر یافت­ که در گام نخست ٦٠ تن از خانم هاى علاقه مند، ثبت نام کردند که در دوره اول ٣٠ تن از اين خانم ها به شکل عملى و نظرى آموزش ديدند.

موصوف گفت که به زودى براى ٣٠ ديگر دوره آموزشى آغاز مى گردد.

اصیله احمدزی يک تن از خبرنگاران محلی در فارياب که جواز رانندگی را به دست آورده است می گوید که یادگرفتن رانندگى به هر فرد جامعه په شمول زنان و دختران یک نیاز جدی است تا در صورت ضرورت رانندگى کنند و مشکلات پیش آمده را در نبود مردان خانه و یا تکسی خودشان مرفوع سازند.

موصوف از مردم خواست که به زنان و دختران حرمت داشته هرگاه در جاده هنگام رانندگى ببینند مزاحمت نکنند.

وحیده لودین کارمند یکی از موسسات غيردولتى درفارياب و يکى از خانم هاى که جواز رانندگى را به دست آورده، می گوید ، راننده گی یک نیاز اجتماعی است و هیچ قید و شرط برای استفاده آن برای زنان وجود ندارد، در قانون موضوع واضح است و ممانعت شرعی هم دیده نمیشود.

وى اضافه کرد که راننده گی زنان در شهر میمنه برای شماری باشندگان اين ولايت موضوع جديد است ایجاب مى کند تا يک مدت زمان از آن سپرى شود تا براى مردم عادى شود و زنان به مشکلات اجتماعى مواجه نشوند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement