خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

واقعات مثبت کرونا در ۲۴ ساعت گذشته تنها در ولايت بلخ ثبت شده است

واقعات مثبت کرونا در ۲۴ ساعت گذشته تنها در ولايت بلخ ثبت شده است

Sep 26, 2020 - 11:56

کابل (پژواک، ۵ میزان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت شش واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته در افغانستان خبر داده و می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تا کنون در افغانستان به ۳۹۱۹۲ تن افزایش یافته است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۳ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان شش واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

منبع مى افزايد، با ثبت این آمار، تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۹۱۹۲ تن افزایش یافته است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز شنبه (۵ میزان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که شش تن در ولایت بلخ به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته ۱۶ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده که رقم مجموعى بيماران که پس از ابتلا به کرونا دوباره صحت ياب شده اند به ۳۲۶۳۵  مى رسد.

همچنان وزارت صحت گفته است که در ٢٤ ساعت گذشته، دو بيمار به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) فوت کرده و شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری به ۱۴۵۳ نفر رسیده است.

این در حالی است که اخیراْ سرپرست وزارت صحت عامه، از شدت ویروس کرونا در فصل زمستان نسبت به فصل گرما هشدار داده و گفته است، امکان قوی وجود دارد که با سرد شدن هوا موج دوم کرونا شیوع کند.

وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement