خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

" ٤٦ تن از منسوبين پوليس هرات از وظايف شان برکنار شدند"

" ٤٦ تن از منسوبين پوليس هرات از وظايف شان برکنار شدند"

Sep 26, 2020 - 15:23

شهرهرات (پژواک، ٥ میزان ٩٩): مقام های ارشد وزارت داخله از برکناری ٤٦ تن از منسوبین پولیس هرات به دلیل غفلت وظیفوی، فساد اداری و ضعف کاری از وظایف شان خبر میدهند.

عبدالصبور قانع معین ارشد امنیتی وزارت داخله که از چند روز به اینسو به منظور بررسی وضعیت امنیتی هرات به این ولایت آمده است امروز در نشست خبری نتیجۀ ارزیابی هایش را به رسانه ها همگانی ساخت.

موصوف افزود، درمرحلۀ نخست ارزیابی ها از قطعات پولیس، 46 تن از منسوبین قوماندانى امنیه هرات به شمول آمر امنیت قوماندانی امنیه، سه تن از آمران حوزه های امنیتی و برخی از مقام های دیگر پولیس از وظایف شان برکنار شده اند.

وی بیان داشت، برخی مدیران و آمران کشفی قوماندانی امنیه هرات نیز شامل این افراد می باشند.

به گفتۀ معین ارشد امنیتی وزارت داخله، این ٤٦ تن به دلیل غفلت وظیفوی، فساد اداری و ضعف کاری از وظایف شان برکنار شده اند.

وی بیان داشت که به جای مقام های برکنارشده، افراد کارکشتۀ دیگر گماشته میشوند.

معین ارشد امنیتی وزارت داخله گفت، همزمان ١٢ تن از مقام‌ها و منسوبین پولیس بخاطر پیشبرد بهتر وظایف شان، از سوی وزارت داخله تقدیر و ترفیع کردند.

وی همچنان بیان داشت که ارزیابی ها در قطعات اردوی ملی و امنیت ملی هرات  نيزجریان دارد و ممکن است شمار دیگر از مقام های امنیتی نيز از وظایف شان برکنار شوند.

معین وزارت داخله همچنان می گوید که افزون بر ارزیابی ها از قطعات نیروهای امنیتی، بخاطر تدابیر بیشتر امنیتی و مبارزه با اختطاف، دزدی های مسلحانه، تاکتیک های جدید برای مبارزه با جرایم در سطح شهر، ایجاد کشت نامتعارف "ناشناس" و ایجاد کمیتۀ امنیتی برای مبارزه با اختطاف ایجاد شده است.

قانع تاکید می کند که این برنامه ها در کوتاه مدت نیست و با عملی شدن آنها، وضعیت امنیتی بهبود خواهد یافت.

سید وحید قتالی والی هرات نیز در این نشست تاکید کرد که اصلاحات در نیروهای امنیتی همچنان ادامه دارد و هر مقامی که در کارش کوتاهی کند، برکنار خواهد شد.

وی همچنان گفت که این بار در تعیين مقام ها،  زیر بار وسیله و  واسطه افراد قرار نخواهند گرفت.

در همین حال شماری از شهروندان هرات به عملکرد هیأت وزارت داخله بخاطر بهبود وضعیت امنیتی باورمند نیستند و میگویند که تمام عملکرد هیأت های اعزامی مرکزی درکوتاه مدت است و سودی ندارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement