خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

​۲۵۹ پروژه انکشافی به هزینه بیش از دو میلیارد افغانی عملی می شود

​۲۵۹ پروژه انکشافی به هزینه بیش از دو میلیارد افغانی عملی می شود

Sep 26, 2020 - 15:30

کابل(پژواک، ۵ میزان ۹۹): وزارت احیاء و انکشاف دهات در یک سال به ارزش بیش از دو میلیارد افغانی ۲۵۹ پروژه انکشافی را در سطح کشور عملی می کند.

قرارداد پروژه های یاد شده امروز میان مجیب‌الرحمن کریمی، وزیر احیا و انکشاف دهات با نماینده گان شورای های انکشافی و شرکت های خصوصی به امضا رسید.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت احیاء و انکشاف دهات، این پروژه‌ها شامل ساخت و اعمار جاده‌های روستایی، ساخت پل‌های موتر رو، تهیه‌ی آب آشامیدنی و آب زراعتی، ساخت دیوارهای استنادی و محافظتی و کانال‌های آب می‌ شود که زیر چتر برنامه ‌های راه ‌سازی، انسجام ساحوی، آبرسانی و میثاق شهروندی این وزارت تطبیق خواهد شد.

 منبع می افزاید که پروژه های یادشده ۲ میلیارد و ۱۴۷ میلیون افغانی هزینه برمی دارد که در جریان تطبیق آن‌ها ۱ میلیون و ۵۶۹ هزار روز کاری ایجاد می شود و بیش از یک و نیم میلیون تن از مزایای این پروژه‌ها مستفید خواهند شد

وزیر احیا و انکشاف دهات می گوید که ۱۰۷ پروژه یادشده برای قشر کوچی در نظر گرفته شده است.

وی افزود:«:«بیشتر این پروژه‌ها از بودجه ملی دولت افغانستان تمویل می ‌شود اما ۱۲ پروژه به ارزش ۸۵ میلیون افغانی از سوی بانک انکشاف آسیایی و ۱۱ پروژه از سوی کشور آلمان در چهارچوب برنامه انکشاف پایه های اقتصادی افغانستان تمویل می گردد.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement