خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در سمنگان دست کم هشت طالب و پنج تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند

در سمنگان دست کم هشت طالب و پنج تن از نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند

Sep 27, 2020 - 11:16

ایبک (پژواک، ۶ میزان ۹۹): قوماندانی امنیه سمنگان ادعای کشته و زخمی شدن ۲۶ طالب مسلح در نبرد با نیروهای دولتی را دارد؛ اما یک منبع محلی می گوید که در این درگیری هشت طالب کشته و زخمی شده اند.

همچنان گزارش ها می رسانند که شب گذشته در حملۀ طالبان در ولسوالی فیروزنخچیر سمنگان سه سرباز پولیس کشته شده و سه تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

منیررحیمی مسئول مطبوعات قوماندانی امنیه سمنگان می گوید که طالبان مسلح شب گذشته بر یک پوسته امنیتی در مرکز ولسوالی دره صوف پایین این ولایت حمله کردند که در نتیجه ۱۴ طالب کشته و ۱۲ تن دیگر آنان زخمی شدند.

به گفته ى او، افراد کلیدی طالبان در این ولایت  به نام هاى ملا نافذ، طلحه، ماعون، کورامید  و ملاعبدالرحمان شامل کشته شده گان اند.

او می گوید که در این درگیری به نیروهای دولتی آسیب نرسیده است.

اما یک تن از متنفذین محل که نمی خواهد نامش در گزارش ذکر شود، می گوید که در این درگیری به نیروهای دولتی آسیب نرسیده، اما از گروه طالبان سه تن کشته شده و پنج تن دیگر زخم برداشته اند.

بر بنیاد یک خبر دیگر، همایون برلاس ولسوال فیروز نخچیر سمنگان می گوید که طالبان شب گذشته بر پوسته کمربندی دهانه تنگی این ولسوالی حمله کردند که در نتجه دو سرباز پولیس کشته شده و سه سرباز پولیس زخم برداشته اند.

ولسوال گفت که در این حمله به افراد طالبان نیز تلفات وارد شده است اما ارقام دقیق آن در اختیار ندارد.

گروه طالبان تاکنون دراين موارد اظهار نظرنکرده اند .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement