خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ واقعۀ جدید ویروس کرونا و دو فوتی به ثبت رسیده اند

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ واقعۀ جدید ویروس کرونا و دو فوتی به ثبت رسیده اند

Sep 29, 2020 - 13:55

کابل (پژواک، ٨ میزان ۹۹): وزارت صحت عامه از ثبت ۱۵ واقعۀ جدید بیماری کرونا در یک شبانه روز گذشته در افغانستان خبر داده و می گوید که تعداد مجموعى واقعات ثبت شدۀ مبتلايان به اين ويروس تا کنون در افغانستان به ۳۹۲۵۴ رسيده است.

به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۹ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۱۵ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.

در خبرنامه اى اين وزارت که امروز دو شنبه (۸ میزان) به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که ۶ تن در ولایت کابل،  ۴-۴ تن در ولایت های بلخ و دایکندی و یک تن دیگر در ولایت بادغیس، به ویروس کرونا مصاب شده اند.

بر اساس معلومات خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۱۰۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا دوباره صحت یاب شده است.

منبع افزوده است که از آغاز شيوع ويروس کرونا در افغانستان تا کنون ۳۲۷۴۶ نفر از ويروس کرونا دوباره صحت ياب گرديده اند.

همچنان وزارت صحت می گويد که در ٢٤ ساعت گذشته، دو فرد به اثر ابتلا به (کوید- ۱۹) فوت کرده و شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری به ۱۴۵۸ نفر رسیده است.

این در حالی است که اخیراْ سرپرست وزارت صحت عامه، از شدت ویروس کرونا در فصل زمستان نسبت به فصل گرما هشدار داده و گفته است، امکان قوی وجود دارد که با سرد شدن هوا موج دوم کرونا شیوع کند.

وزارت صحت عامه، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش موج دوم بیماری مهلک ویروس کرونا، دستورات صحی را جداَ رعایت کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement