خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس جمهور ۱۷ مشاور خود را منفک کرد

رییس جمهور ۱۷ مشاور خود را منفک کرد

Sep 29, 2020 - 17:36

کابل  (پژواک، ٨ میزان ٩٩) : رییس جمهور غنی بر اساس پیشنهاد اداره امور ۱۷ مشاور خویش از وظيفه برکنار و تشکیلات ایشان را از بین برده اند.

یک منبع حکومتی که نمى خواهد نامش ذکر شود، امروز ۸ میزان به آژانس خبری پژواک گفت که تشکیلات و تخصص وظیفوی این مشاورین ارزیابی شده و بعدا اداره امور پیشنهاد لغو آن را کرده بود.

منبع می افزاید، رییس جمهور بعد از ارزیابی و پیشنهاد اداره امور ریاست جمهوری ۱۷ مشاور خویش از وظيفه منفک و تشکیلات ایشان را از بین برده اند.

منبع حکومتی ياد شده می گوید که در پهلوی این شماری از مشاورین ديگر که تشکیلات آنها از ۲۰ زیاد بود، بست های ایشان کم شده است.

منبع می گوید که به این اساس ۲۲۵ بست لغو شده است، که بر اساس آن در بودجه ملی میلیون ها افغانی پس انداز شده است.

آژانس خبری پژواک فهرست ۱۷ مشاور ياد شده را نیز دریافته کرده است.

 در این لیست سید حامد گیلانی مشاور در امور بین المللی، قطب الدین هلال مشاور در امور صلح، احمد مشاهد مشاور در امور اصلاحات اداری و خدمات ملکی، محمد ایوب رفیقی مشاور امور مردمی، شیرمحمد جامی زاده مشاور امور منابع طبعی، شاد محمد څرگند مشاور امور تحقیقاتی و انکشافی، سیروس علاف مشاور تجارت، نجیب الله خواجه عمری مشاور امور تحصیلات عالی و خلیل الله زمری مشاور حقوق زندانیان شامل می باشد.

همچنان عبدالرحمان هوتک مشاور امور سیاسی و منطقوی، پيغمبرقل دوغن مشاور امور اجتماعی، گلالی اچکزی مشاور امور زنان، عزیزالله آریافر مشاور امور اصلاح ادارات،محمد عزیز بختیار مشاور امور فرهنگی و اجتماعی، داکتر لیلی احراری مشارو امور دیموکراسی و تقویت، همایون جریر مشاور امور اجتماعی و بسم الله روحانی مشاور امور اقوام نیز شامل می باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement