خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک منسوب اردو به جرم تجاوز جنسى به ۲۰ سال حبس محکوم شد

يک منسوب اردو به جرم تجاوز جنسى به ۲۰ سال حبس محکوم شد

Sep 29, 2020 - 13:53

ميمنه(پژواک، ٨ ميزان ٩٩):يک سرباز قول اردوى شاهين به جرم تجاوز جنسی بر یک دختر ۷ ساله از سوی محکمه استیناف ولایت فاریاب به ۲۰  سال حبس محکوم و مکلف به جبران خساره و مهر مثل شد.   

به اساس گزارش هاى منتشره در ١٨ اسد سال روان،  محمد بابر ٢٨ ساله سرباز تولی دوم کندک ۶ لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فارياب بر يک دختر هفت ساله که از کنار پوسته شان عبور مى کرد، تجاوز جنسى نموده بود. اين سرباز به تاريخ ١٩ اسد از سوى منسوبين امنيتى بازداشت گرديد. 

قاضی غلام سخی رئیس محکمه استیناف فاریاب به پژواک گفت که متهم قضیه ديروز ٧ ميزان، در جلسه علنی محکمه استيناف فارياب مطابق فقرهِ ۱ مادهِ ۶۳۹ کود جزا به اشد مجازات یعنی به ۲۰ سال حبس محکوم گرديد.

همچنان موصوف گفت که اين سرباز  به پرداخت مهر مثل به متضرر نيز محکوم شده است.

در همين حال څارنوال مدینه احمدی وکیل مدافع متضرر از دفتر زنان برای زنان در ولايت فارياب به پژواک گفت که  متهم در محکمه ابتدائیه رسیده گی به جرایم خشونت علیه زن وفق هدایت فقره ۲و۳ ماده ۱۷ قانون منع خشونت علیه زن و با در نظر داشت فقره یک ماده ۶۳۹ کود جزا به ۲۰ سال حبس تنفیذی و پرداخت وجه معادل مهر مثل به حیث جبران خساره به مجنی علیه محکوم به جزا گردید.

وى افزود که اندازه مهر مثل مطابق عرف و رواج محلی که متضرر در آنجا سکونت دارد،  فیصله می گردد.

برخی متنفذین در ولسوالی بلچراغ می گویند که مهر یک دختر در این ولسوالی از ۶ تا ۱۲ لک افغانی می باشد.  

پدر دختر از فیصله محکمه ابراز رضایت نموده گفت، نگران است که متهم مبادا از طریق زر یا زور رها شود و او تحمل نتواند و دست به یک عمل خراب بزند.

وی می گوید که هر چند از آینده دخترش نگران است؛ زيرا زندگیش برباد شده ؛ اما میخواهد که او شامل مکتب شده و درس بخواند و در مورد سرنوشت آينده اش، خودش تصمیم بگیرد.  

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement