خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پاکستان به شمول دروازۀ تورخم، ديگر مسيرها با افغانستان را نيز باز مى کند

پاکستان به شمول دروازۀ تورخم، ديگر مسيرها با افغانستان را نيز باز مى کند

Sep 29, 2020 - 11:32

کابل (پژواک، ٨ میزان ٩٩): حکومت پاکستان به شمول دروازه تورخم با خیبر پشتونخوا تمام مسیر های بسته باافغانستان را باز می کند.

محمد صادق خان نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان این اظهارات را دیروز  در اسلام آباد با داکتر عبدالله عبدلله رئیس شورای عالی مصالحه ملى افغانستان در یک ملاقات بیان کرده است.

در این ملاقات اسد قیصر رئیس شواری ملی پاکستان،ارکین بلند رتبه دولتی هر دو کشور  و اعضای سفر داکتر عبدالله اشتراک داشتند.

صادق خان گفته است که حکومت شان طرحی را نیز امروز تصویب می کند که به تصویب این طرح تمام مسافرين افغانستان بتوانند به آسانی ویزه کشور پاکستان را بدست آورند.

 نماینده ویژه پاکستان گفته است که سر از امروز سفارت و قونسلگری شان در افغانستان خدمات خود را آغاز کرده و به طور خاص برای اخذ ویزه تجار، مریضان و محصلين سهولت های زیادی را فراهم خواهند کرد.

به گفته او، به شمول دروازه تورخم با خیبر پشتونخواتمام مسیر های مشترک روزهای سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و شنبه باز می شود.

موصوف افزود، بخاطر باز کردن این راه ها به مسوولین مربوطه اطلاع داده شده است.

 داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه فراهم کردن سهولت ها در بخش ویزه برای افغان ها را یک خوش خبری یاد کرد و گفت که این سهولت ها می تواند باعث پیشرفت ترانزيت و تجارت بین هر دو کشور شود.

در این نشست همچنان هر دو طرف در مورد فرصت ها، مشکلات، پیشرفت  تجارت،ترانزیت و موضوعات اجتماعی و کلتوری هر دو کشور بحث و تبادله نظر کردند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement