خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
دولت و سياست

تصاوير مخالفين مسلح که در پاکستان زندگی می کنند به دروازه های کابل چسپانده مى شود

Oct 28, 2020 - 12:20
کابل (پژواک، ٧ عقرب ۹۹): معاون اول رئيس جمهور می گوید که تصاوير مخالفين مسلح که در پاکستان زندگی می کنند، غرض شناسايى و دستگيرى، به دروازه های کابل چسپانده مى شود.
ادامه مطلب

جلو فساد موجود در صدور ویزای پاکستان باید گرفته شود

Oct 26, 2020 - 19:01
کابل (پژواک، ۵ عقرب ۹۹): ولسی جرگه، به ​​کمیسیون امور بین المللی این جرگه دستور داده است تا برای حل مشکلات اخذ ویزای پاکستان در افغانستان، با مقامات سفارت پاکستان مشترکاً همکاری کنند
ادامه مطلب

منبع: چهار عضو هیات مذاکراتی دولت از قطر وارد افغانستان شدند

Oct 26, 2020 - 18:56
کابل (پژواک، ٥ عقرب ٩٩): منابع می گویند که چهار عضو تیم مذاکراتی دولت در قطر، وارد کابل شده و ممکن است تا ختم این هفته، حدود سه عضو دیگر این تیم نیز به کشور برگردند.
ادامه مطلب

صالح: ترافيک کابل تا دو روز ديگر طرح کنترول چهارراهى ها را ارايه کند

Oct 26, 2020 - 16:38
کابل (پژواک، ٥ عقرب ٩٩): معاون اول رئيس جمهور، ترافیک کابل را موظف ساخت که تا ٤٨ ساعت دیگر، طرح کنترول اساسی چهارراهی ها و کم سازی فشار بالای موظفین ترافیک را که در جاده ها خدمت می کنند، ارایه نمايد.
ادامه مطلب

رئیس جمهور خطاب به قطعات خاص: در موجودیت شما، قامت افغانستان هیچگاهی خم نخواهد شد

Oct 26, 2020 - 16:18
کابل(پژواک، ٥عقرب٩٩): رئيس جمهور غنى مى گويد که تا قطعات خاص باشد، قامت افغانستان هیچگاهی خم نخواهد شد و در هیچ نوع مذاکرات، بالای نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی افغانستان معامله صورت نمى گيرد.
ادامه مطلب

سروی: به رغم ادعای دولت مبنی بر پیشرفت، ارایه خدمات شهری بدتر شده است

Oct 26, 2020 - 15:47
کابل (پژواک، ۵عقرب ۹۹): نتایج سروی ١١ شاروالی نشان می دهد که خدمات شاروالی ها کاهش یافته؛ مخصوصاً نمرۀ عملکرد شاروالی کابل، در آخرین نظرسنجی از ٢.٢ به ٢.١ نمره تنزیل کرده است.
ادامه مطلب

امریکا کشته شدن یکی از اعضای اصلی القاعده در افغانستان را تایید کرد

Oct 26, 2020 - 15:39
کابل (پژواک، ٥ عقرب ٩٩): امریکا کشته شدن ابومحسن المصری عضو اصلی القاعده، توسط نیروهای افغان در افغانستان را تأیید کرده است.
ادامه مطلب

پوتین: حضور نيروهاى امریکايى در افغانستان برای امنیت منطقه مفید است

Oct 26, 2020 - 11:58
کابل (پژواک، ٥ عقرب ٩٩): رئیس‌جمهور روسیه گفته ‌است که حضور نيروهاى امریکايى در افغانستان برای امنیت منطقه، مفید است وخروج اين نيروها خطراتی به بار مى آورد.
ادامه مطلب

صالح: کمیشن کاران ویزای پاکستان به زودی دستگیر خواهند شد

Oct 26, 2020 - 11:53
کابل (پژواک، ٥ عقرب ٩٩): امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور، در نشست امنیتی در مورد کابل گفته است که مشکل ازدحام ویزه های پاکستان، به زودی حل خواهد شد.
ادامه مطلب

حکمتیار: ایجاد حکومت موقت یگانه راه حل است

Oct 25, 2020 - 15:43
کابل (پژواک، ۴ عقرب ۹۹): رهبر حزب اسلامی افغانستان، ايجاد حکومت موقت را يگانه راه حل در افغانستان مى داند؛ اما حکومت در واکنش به اين اظهارات مى گويد که حکمتيار در چهار دهۀ اخیر، به غیر از مخالفت با نظام‌های بر سر اقتدار، هیچ پیام دیگری به مردم افغانستان نداشته است.
ادامه مطلب

مشرانوجرگه: جامعۀ جهانی در تعهدات شان با طالبان تجدید نظر کنند

Oct 25, 2020 - 15:26
کابل(پژواک،۴عقرب ۹۹): مشرانوجرگه، ضمن تاکید بر پیش بُرد روند گفتگوهای صلح تا دست یافتن به نتیجۀ مطلوب، از جامعۀ جهانی خواست تا در تعهدات شان با طالبان تجدید نظر کنند؛ زیرا این گروه مخالف توافقنامۀ قطر، هنوزهم دست به خشونت می زنند.
ادامه مطلب

صالح: در لست ٢٥٠٠ نفرى مجرمين منسوبين دولتى نيز شامل اند

Oct 24, 2020 - 12:39
کابل (پژواک، سوم عقرب ۹۹): معاون اول رئيس جمهور می گوید که پس از تخریب ساحات غصب شده و نصب پوسترهای مجرمان در شهر، غاصبان حاضر به رهایی ساحات سبز شده و شماری از مجرمان نیز حاضراند که خود را به پولیس تسلیم و در گرفتاری افراد کلان و باندها همکاری کنند.
ادامه مطلب

پاکستان در لیست خاکستری کشورهای تأمین کنندۀ مالی تروریزم باقی ماند

Oct 24, 2020 - 11:09
کابل (پژواک، ٣ عقرب ٩٩): ادارۀ بین المللی مبارزه با پولشویی و جلوگیری از کمک به تروریزم (فایننشل ایکشن تاسک فورس)، تصمیم گرفته است که پاکستان مانند گذشته، در لیست "خاکستری" باقی بماند.
ادامه مطلب

هیئت ولسی جرگه افغانستان عازم پاکستان شد

Oct 23, 2020 - 13:23
کابل (پژواک، ۲ عقرب ۹۹): هیئت ولسی جرگه به ریاست میر رحمان رحمانی رییس این مجلس شورای ملی افغانستان، به هدف گفتگو روی مسایل مختلف از جمله روند صلح افغانستان با مقام های پاکستان، عازم اسلام آباد شد. میر حیدر افضلی رییس کمیسیون امور دفاعی ولسی جرگه به...
ادامه مطلب

رحمانی پس از هشت ماه ساختمان ولایت سرپل را به حکومت تسلیم کرد

Oct 23, 2020 - 09:35
سرپل (پژواک، ۲ عقرب ۹۹): محمد نور رحمانی که در زمان «بحران انتخاباتی» از سوی داکتر عبدالله به حیث والی سرپل معرفی شده بود، پس از حدود هشت ماه ساختمان مقام ولایت را به حکومت تسلیم کرد. انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در ششم میزان سال گذشته برگزار شد...
ادامه مطلب

غنی: تغییرات بنیادی در بخش های ملکی و نظامی در بغلان به وجود خواهد آمد

Oct 23, 2020 - 09:05
کابل(پژواک،۲عقرب۹۹): رییس جمهور غنی، می گوید که در آیندۀ نزدیک تغییرات اساسی و بنیادی در ولایت بغلان به وجود خواهد آمد؛ زیرا این ولایت به تغییرات گسترده در بخش های ملکی و نظامی نیاز دارد. در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری آمده است که محمد اشرف...
ادامه مطلب

رئيس ولسی جرگه روز جمعه وارد پاکستان مى شود

Oct 22, 2020 - 15:37
کابل (پژواک، اول عقرب ۹۹): نماینده ویژۀ صدراعظم پاکستان برای افغانستان، می گوید که قرار است فردا رئیس ولسی جرگه در راس یک هیات پارلمانی، به پاکستان سفر کند.
ادامه مطلب

افغانستان در حال گفتگو با پاکستان در مورد تسهیل ویزه است

Oct 22, 2020 - 14:05
کابل (پژواک، اول عقرب ٩٩): وزارت امور خارجۀ افغانستان می گوید که در حال مذاکره با دولت پاکستان، در مورد سهولت های بیشتر ویزه برای افغان ها است.
ادامه مطلب

صالح: موترفروشی های بیرون کابل به هدف پیدا کردن وسایط دزدی شده محاصره می شوند

Oct 22, 2020 - 11:57
کابل (پژواک، اول عقرب ۹۹): امرالله صالح می­گوید که به زودی فهرست ساختمان های بدون مجوز در کابل همگانی، موترفروشی های بیرون کابل به هدف پیدا کردن وسایط دزدی شده محاصره، و موترهای بی اسناد مصادره خواهند شد.
ادامه مطلب

ناتو: تازمانی در افغانستان می مانیم که شرایط خروج فراهم شود

Oct 21, 2020 - 18:54
کابل (پژواک، ٣٠ میزان ٩٩): جینز ستولتنبرگ سرمنشی ناتو، ميگويد تا زمانی در افغانستان باقی خواهند ماند که اهداف ماموریت خود را به دست آورده باشند و شرایط خروج فراهم شده باشد. وى این سخنان را بتاریخ ۳۰ میزان، پیش از نشست دو روزۀ وزرای دفاع سازمان ناتو...
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement