خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک قوماندان ارشد طالبان که مانع اعمار بند کمال ميشد گرفتارگرديد

یک قوماندان ارشد طالبان که مانع اعمار بند کمال ميشد گرفتارگرديد

Aug 22, 2011 - 16:17

فراه (پژواک،٣١اسد ٩٠): یک قو ماندان ارشد طالبان که ازسوى ايران موظف شده بود تا مانع اعمار بند کمال شود، ونزد نيروهاى سپاه پاسداران آموزش ديده، از ولسوالی جوین آن ولایت دستگیر شد.

اين مطلب را سمونیار محمد غوث ملیار آمر امنیت قو ماندانی امنیه ولایت فراه،امروز٣١اسد، به آژانس خبرى پژواک بيان نموده گفت که پولیس دریک کمین، دیروز درمنطقه مرزی ولسوالی جوین با ولایت نیمروز، حیدری، یکتن از قوماندانان مشهور طالبان را دستگیر نموده است.

سمونیارملیار افزود که حیدری در جریان تحقیقات ابتدایی، اعتراف نموده که شیوه های انجام فعالیتهای تخریبی را برای سه ماه ازطرف سپاه پاسداران ایران، درآن کشور و برای ٤ماه دیگر از طرف شورای کویته، در کویته پاکستان آموخته است.

منبع علاوه نمود که همچنان قو ماندان حیدری اعتراف نموده است که ازجانب کشور ایران حمایت می شد وآنکشور برایش وظیفه سپرده بود که مانع اعمار بند کمال خان درولايت نیمروز شود.

بند کمال خان در ولسوالى چهار برجک نيمروز موقعيت داشته و سروى آن در زمان حکومت محمد داوود صورت گرفت؛اما وسايل و سمنت بند آن  بعد از کودتاى ٧ثور سال ١٣٥٧به تاراج رفت.

جمهور رئيس حامد کرزى نيز در اوايل سالروان در سفرى به ولايت نميروز به مردم آن ولايت وعده داده بود که کار اعمار بند کمال خان بزودى آغاز خواهد شد.

به گفتۀ سمونیارمحمد غوث ، قو ماندان توقیف شده طالبان،بیان نموده است که با ١٥٠فرد مسلح خود از ٤سال به اینطرف درنا آرامیهای ولایات فراه، نیمروز وهلمند دست داشته است.

آمر امنیت قو ماندانی امنیه ولایت فراه، اظهار داشت که قتل دوسرباز خارجی، چندی قبل در ولسوالی بکواه این ولایت ،توسط قو ماندان حیدری صورت گرفته بود.

طالبان در مورد دستگیری حیدری اظهار نظر نکرده اند.

قوماندان حیدری در حالی توسط پولیس فراه دستگیر شده است که به تاریخ اول ماه جاری،هفده طالب در برخورد با پولیس ومردم ولسوالی پرچمن ولایت فراه کشته وزخمی شدند.

سمونیار محمد غوث ملیار آمر امنیت قو ماندانی امنیه ولایت فراه به تاریخ اول اسد به پژواک گفت که بیش از یکصد نفر طالب، با لای پوسته های امنیتی ولسوالی پرچمن این ولایت حمله نمودند.

وی افزود که مردم پرچمن همراه پولیس با طالبان به مقابله پرداختند وطالبان با دادن ٨کشته و٩زخمی مجبور به عقب نشینی به ولسوالی گلستان شدند.

ملیار علاوه نمود که در این برخورد یک ساعته، یک پولیس کشته و٦تن از مردم محل، که عملأ در جنگ علیه طالبان سهیم بودند،نیز زخمی شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking