خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کارشناسان: کمبود تجربه عامل باخت تيم افغانستان در مقابل پاکستان بود

کارشناسان: کمبود تجربه عامل باخت تيم افغانستان در مقابل پاکستان بود

Feb 11, 2012 - 16:09

کابل (پژواک،٢٢دلو٩٠): عده يى از کارشناسان بازى کرکت، بازى شب گذشتۀ تيم ملى کرکت افغانستان با پاکستان را خوب بررسى مى کنند، ولى ميگويند که تجربۀ بيشتر، عامل عمدۀ فرق بين هردو تيم بود.

افغانستان براى بار اول، با يک کشور داراى عضويت کامل شوراى جهانى کرکت (پاکستان)، بازى جهانى يکروزۀ کرکت انجام داد، که به موفقيت پاکستان انجام يافت.

اين بازى، عصر روز گذشته به وقت افغانستان در ميدان ورزشى بين المللى شهر شارجۀ امارات متحدۀ عربى انجام يافت؛ افغانستان دراول بازى کرد، در ٤٩ اور ١٩٥ دوش را انجام داد، ولى پاکستان اين هدف را در اور ٣٨ با سوختن سه بازيکن آن کشور، به دست آورد و بازى را به نفع خود تمام کرد.

هستى گل عابد يکى از بازيکنان و آموزگاران سابق تيم ملى کرکت افغانستان، بازى شب گذشتۀ تيم ملى کرکت افغانستان را خوب ارزيابى کرد.

موصوف به آژانس خبرى پژواک گفت که تيم ملى کرکت، بيشتر از توقع علاقمندان، بازى خوب انجام داد، و هزاران تن از علاقمندان خود در ميدان ورزشى را نيز با تقديم بازى خوب به آنها، خوش نگهداشت.

به گفتۀ عابد درتيم پاکستان، سعيداجمل مرد شماره اول جهان در رشتۀ توپ زنى نيز موجود بود و بازيکنان افغان، با توپ هاى جادويى اجمل نيز بخوبى مقابله کردند.

ولى وى، مسوولين را مورد انتقاد قرار داد که براى اين بازى، تيم خوبى تشکيل نداده بودند ولازم بود که به عوض چهار توپ افگن، دو يا سه توپ افگن سريع را در تيم مى گنجانيدند و يک توپ زن را نيز برآن مى افزودند.

رحيم گل څاروان  رئيس موسسه سپورتى و آموزشى لوبه و کارآگاه امور کرکت، که غرض تماشاى اين بازى به ميدان شارجه رفته بود، نيز از بازى  خوب تيم افغانستان متاثر گرديده است.

موصوف از طريق تيليفون به پژواک گفت: ((بازيکنان افغان، توانايى خوبى از خود نشان دادند؛ کسى نمى توانست فکر کند که تيم ملى افغانستان بتواند عليه پاکستان، به اين حد دوش هاى زيادى را انجام دهد.))

اما څاروان افزود که تفاوت بزرگ بين تيم افغانستان و پاکستان، کمبود تجربه بود و بازيکنان پاکستانى، به اساس تجربۀ خوب خود، اين بازى را بردند.

موصوف، بطور مثال يادآورى کرد: در تيم پاکستان، بازيکنانى وجود داشتند که بيش از دو الى سه صد بازى جهانى را انجام داده اند، ولى بازيکنان افغان، تا حال تنها ١٨ بازى جهانى را انجام داده اند.

محمد نبى وقار يک بازيکن محلى کرکت گفت که هرچند تيم افغانستان، بازى را باخت؛ اما آنها با مورال خيلى بلند و احساس قوى، وارد ميدان شده بودند.

وى افزود: کس فکر هم نميکرد که درمقابل تيم قوى همچون پاکستان، تيم افغانستان بتواند به اين اندازه دوش انجام دهد.

ولى موصوف نيز مسوولين را مورد انتقاد قرار داد که براى اين بازى، تيم خوبى را تشکيل نداده بودند؛ اگرجاويد احمدى و شبيرنورى را در تيم شريک مى ساختند، افغانستان مى توانست بازى خوبتر از  اين را به نمايش بگذارد.

يک خبرنگار ورزشى افغان (سيد على کاظمى) نيز براى تماشاى اين بازى، به شارجه رفته بود.

موصوف از طريق تيليفون، به پژواک گفت: ((من بازى هاى زيادى از تيم ملى کرکت افغانستان را چه در داخل کشور و چه هم خارج از کشور مشاهده نموده ام، ولى بازى شب گذشته را خيلى پسنديدم؛ بازيکنان تيم ملى به شکلى به رقابت پرداختند که مى گفتى يکى از بهترين تيم هاى جهان است.))

موصوف افزود: به هرحدى که براى تيم ملى کرکت افغانستان، زمينۀ رقابت با تيم هاى قوى و مطرح مساعد گردد، به همان اندازه تجربۀ آن افزايش يافته و دراين زمينه، آموزش از تيم هاى برجسته نيز برايش مساعد خواهد شد.

ضراب شاه ظهير صاحب امتياز مجلۀ لوبه نيز گفت که بسيارى مردم فکر مى کردند که اين رقابت ها شايد يک جانبه باشد، ولى بازيکنان تيم ملى افغان با بازى خوب خود، ثابت کردند که آنها نيز از کسى کم نيستند.

موصوف، به پژواک گفت که بازيکنان افغان، درهر قسمت اين بازى خوب درخشيدند و بازيکنان پاکستانى را وارخطا نيز نموده بودند.

ولى ظهير افزود که تيم ملى افغان، براى اين بازى ترينر يا آموزگار بين المللى نداشت، که در اثر آن، نتوانست تيم درستى را انتخاب نمايد.

کبير خان، اکنون به حيث ترينر يا آموزگار تيم ملى کرکت تعيين شده، که در چند روز آينده، با تيم ملى افغان يکجا خواهد شد.

موصوف گفت که دراينگونه بازى ها، ناکامى معنى ندارد؛ ولى هدف اصلى در اين مسابقات، به دست آوردن تجربه و آموزش است.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement