Pajhwok Services

SMS News Service

Photo Service

Audio Service

Election Coverage

Special Mining Page

Afghan Peace Process Special Page

Addvertise With Pajhwok

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

Suggest a Story

Pajhwok is interested in your story suggestions. Please tell us your thoughts by clicking here.

برخى باشنده هاى بادغيس اتهام لت و کوب علیه آمرحوزه اول قلعه نورا رد کردند

برخى باشنده هاى بادغيس اتهام لت و کوب علیه آمرحوزه اول قلعه نورا رد کردند

By
On
Dec 20, 2016 - 19:18

کابل (پژواک، ٣٠ قوس ٩٥): برخى باشنده هاى بادغيس مى گويند که افراد نزديک به محمدحسن آمر حوزه اول قلعه نو بادغيس، هيچ خانمى را لت و کوب ننموده؛ اما برخى منابع مى گويند که افراد يادشده نه تنها خانم ها را لت و کوب نموده، بل يک تن را زخمى نيز کرده اند.

شمارى از باشنده هاى بادغيس، امروز با راه اندازى تظاهرات در قلعه نو مرکز اين ولايت که عکس هاى چليپا شده محمد موسى جناب نماينده مردم بادغيس در ولسى جرگه را حمل مى کردند گفتند که جناب، اتهام بى بنياد لت و کوب سه تن از زنان در قريه برنگرى ولسوالى آبکمرى اين ولايت را بر افراد نزديک به محمدحسن آمر حوزه اول شهر قلعه نو و باشندۀ برنگرى بسته است.

حاجى محمد ناصر نظرى عضو شوراى ولايتى و يک تن از مظاهره کننده ها گفت که مردم دست به تظاهرات زده می گویند که افراد محمدحسن، زنان را لت و کوب نکرده و نبايد محمدموسى جناب خانم ها را به عنوان اين که لت و کوب شده به کابل مى بردند.

همچنان به گفته او مظاهره کننده ها انتقاد دارند که اين زنان در رسانه ها در کابل نيز ظاهر شده اند.

اما محمدموسى جناب گفت که وى خانم هاى لت و کوب شده را به هدف دادخواهى و رسيدگى به مشکل اين خانواده به کابل آورده؛ زيرا با آنها ظلم شده است.

موصوف افزود که تظاهرات امروز از سوی افراد وابسته به محمد حسن راه اندازی شده؛ زیرا حدود ٣٠ سرباز که لباس های نظامی خود را کشیده بودند نيز در میان تظاهر کنند گان بودند.

به گفته او، به ارتباط این قضیه پولیس تا به حال هیچ کس را بازداشت نکرده است.

موصوف گفت که جزييات بيشتر قضيه، از هيئتى پرسيده شود که براى بررسى اين موضوع توظيف شده است.

غلام صدیق څارنوال ابتداییه ولسوالی آبکمری و عضو اين هيئت گفت که حدود یک ماه قبل شش فرد مسلح به شمول برادر و پسر محمد حسن آمر حوزه اول پولیس شهر قلعه نو، شب هنگام بر منزل ملا نصيراحمد يکتن از باشنده هاى برنگرى، حمله نمودند که در نتيجه ملا نصیر احمد زخمى شد.

 به گفته او شش فرد مسلح يادشده، مادر، خانم و دو طفل نصيراحمد را نيز لت و کوب کرده بودند.

وى در مورد اينکه چرا افراد يادشده بر منزل نصير احمد حمله مى کردند، گفت که محمد حسن بعد از آن از سوى امنيت ملى تهديد شده بود، که چندى پيش دختر برادرش را به یکی از مخالفين مسلح دولت به نکاح داده و مخالفين مسلح را به خانه خود آورده بود.

 موصوف افزود که محمد حسن و بستگانش به دليلى دست به این اقدام زده بودند که گمان مى کردند نصير احمد، در مورد آمدن مخالفين مسلح به منزل او (محمدحسن) به امنيت ملى اطلاع داده است.

 او اضافه کرد که نصيراحمد هنوز هم بستر است و محمدموسى، خانم هاى يادشده را براى دادخواهى به کابل آورده است.

به گفته وی، متضررین حمله يادشده در موقع شب گزارش این رویداد را با قوماندانی امنیه شریک ساختند، غرض رسیدگی موضوع هیئتى از سوى قوماندانى که وى نيز عضو آن مى باشد تعیین شد و این هیئت پس از بررسی ها دریافت که چنین رویدادی اتفاق افتاده است.

او در مورد مظاهره امروز گفت: «متضررین و مجروحین آمدند به مقام ولایت، ریاست امنیت ملی، قوماندانی امنیه، څارنوالی و ریاست زنان به همه جا عریضه کردند؛ اما متهمین تا به حال دستگیر نشده اند و با همان شاه پولیسی هايی که قبلً طرح ریزی کرده بودند، این تظاهرات را با دسته و اوباشی که دارند به راه می اندازند.»

او علاوه کرد کسانی که این تظاهرات را راه اندازی می کنند، هدف شان مخدوش کردن اذهان عامه و حکومت و رهایی خود از چنگال قانون می باشد.

در همین حال فرید اخی زی معاون شورای ولایتی بادغيس، ضمن تاييد سخنان څارنوال ابتداییه ولسوالی آبکمری گفت زمانى که بر خانه نصيراحمد حمله شد، محمدحسن آمر حوزه اول مصروف وظيفه خود در مرکز ولايت بود.

اخى زى افزود که اعضاى فاميل ملا نصيراحمد به دليلى که به قضيه آنها رسيدگى درست نشد، مجبور شدند که به کابل بروند و دادخواهى کنند.

به گفته او شوراى ولايتى با مسوولان امنيتى، در مورد رسيدگى به اين قضيه گفتگو نموده و نيروهاى امنيتى اقداماتى نيز داشته، ولى افرادی که این عمل را انجام داده، از ساحه متواری شده و پولیس نتوانسته آن ها را دستگیر کنند.

عبدالرووف تاج قوماندان امنيه بادغيس بدون ارايه جزييات گفت که پوليس در اين مورد سهل انگارى نکرده و قضيه به څارنوالى نظامى معرفى شده است.

پژواک تلاش کرد تا در مورد با محمدحسن آمر حوزه اول شهر قلعه نو گفتگو نمايد؛ اما تماس با او برقرار نشد.

Related Article

Add new comment

Advertisement

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan

Twitter Update