Pajhwok Services

SMS News Service

Photo Service

Election Coverage

Special Mining Page

Afghan Peace Process Special Page

Addvertise With Pajhwok

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

Suggest a Story

Pajhwok is interested in your story suggestions. Please tell us your thoughts by clicking here.

زنان در هرات دريک حرکت تشويقى بخشهاى از شهر را پاک کارى کردند

زنان در هرات دريک حرکت تشويقى بخشهاى از شهر را پاک کارى کردند

By
On
Jul 09, 2018 - 16:02

هرات (پژواک،١٨سرطان٩٧): ده ها زن نارنجى پوش در ولايت هرات، در يک حشرعمومى با همکارى شاروالى اين ولايت، بخش هايى از شهر را پاک کارى کردند.

این شمار بانوان، امروز در پارک ترقی شهر هرات گردهم آمدند و بخش هايی از جاده‌ها، داخل جوی ها، پارک ها و بلوارهای داخل شهر را از وجود زباله‌ها پاک کاری نمودند.

پروین هاشم زاده مسئول راه اندازی این برنامه گفت که این برنامه، زیرنام «شهرسبزوپاک» راه اندازی شده است که در آن، بیش از ٣٠٠ زن شرکت کرده اند .

وی هدف از راه اندازی این برنامه را ترویج فرهنگ شهرنشینی و همکاری شهریان هرات برای پاک نگهداشتن شهر از وجود زباله ها خواند.

وی افزود: "به تعداد ٣٠٠ خانم دراین برنامه شرکت کردند تا فرهنگ شهرنشینی را ترویج کنند و به خانواده ها بفهمانند که درپاکی وصفايى شهر و خانه شان همکار باشند و زباله های شان را به داخل جوی ها و جاده ها نیندازند."

موصوف همچنان بیان کرد که درکنارپاکی بخش هايی از شهر، اعضای تیم شان به دروازه خانه ها میروند و به خانواده ها در مورد حفاظت ازمحیط زیست و بسته بندی زباله ها اطلاع رسانی می کنند.

او افزود که اين زنان همچنان درکنار پاکی شهر، درختان را آبیاری می کنند تا از خشکیدن جلوگیری شود.

فاطمه یک تن از زنان شرکت کننده دراین برنامه گفت که آنان تلاش می کنند با اشتراک دراین برنامه، زنان دیگر را نیز تشویق کنند تا در کنار مردان، در پاکی شهر سهم بگیرند.

او افزود: "در شرایط فعلی، کاری که زنان می توانند بکنند مردان نمیتوانند، بناءً وقتیکه زنان دوشادوش مردان کار بکنند، شهرما همیشه پاک خواهد شد."

موصوف گفت که آنان از طریق این برنامه میخواهند فرهنگ سازی بکنند تا همه شهروندان کشور درپاکی وحفاظت از محیط زیست شان بیشتر تلاش کنند.

اين زن افزود: "ما میخواهیم فرهنگ سازی کنیم وهمچنان دوشادوش برادران خود کار کنیم تا شهر ما از وجود زباله ها پاک شود."

با این همه، مسئولان برگزاری این برنامه می گویند که این برنامه به کمک مؤسسه هبیتات راه اندازی شده و روزانه به هر یک از بانوانی که دربرنامه "شهر سبز وپاک" شرکت می کنند، شش دالر امریکایی پرداخت میشود.

Related Article

Add new comment

Advertisement

Advertisement

Twitter Update