Pajhwok Services

SMS News Service

Photo Service

Election Coverage

Special Mining Page

Afghan Peace Process Special Page

Addvertise With Pajhwok

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

Suggest a Story

Pajhwok is interested in your story suggestions. Please tell us your thoughts by clicking here.

حدود ٦٥ تن از افراد گروه داعش و طالبان در جوزجان کشته و زخمى شدند

حدود ٦٥ تن از افراد گروه داعش و طالبان در جوزجان کشته و زخمى شدند

By
On
Jul 12, 2018 - 15:39

شبرغان(پژواک،٢١سرطان٩٧):منابع محلى درجوزجان مى گويندکه در جنگ بین گروه داعش و طالبان در ولسوالی درزاب اين ولایت حداقل ٣٧ نفر از طرفين کشته و ٢٧ نفر ديگر زخمى شده اند.

محمد رضا غفوری سخنگوی والی جوزجان می گویدکه در گیری در قرای قروغ، سردره، آقسای و بی بی مریم ولسوالى درزاب اين ولايت زمانی بين گروه داعش و طالبان آغازشدکه طالبان با سلاح های سبک و سنگین برمواضع داعشیان در این مناطق حمله ور شدند.

وی افزود،درگیری که از عصر دیروز آغاز و تا کنون ادامه دارد ٢٨ داعشی به شمول دو سرگروپ آنها به نام های قاری اسماعیل و ارسلان سردسته گروپ انتحاریان گروه داعش کشته شده و١٦ تن دیگر آنها زخم برداشته اند.

موصوف علاوه کردکه نُه داعشى دیگر توسط طالبان به اسارت گرفته شده و شماری از افراد این گروه در قریه بی بی مریم عقب نشینی کرده اند.

به قول غفوری،از گروه طالبان دراين درگيرى نُه تن کشته و ١١ نفر ديگر زخمى شده اند و سه تن از افراد گروه طالبان نیز بدست داعشیان اسیر شده است.

سخنگوی والی جوزجان به این نکته نیز اشاره کردکه طالبان با سلاح های سبک و سنگین مجهز اند و قرار اظهارات منابع محلی با تانک و توپ بر مواضع داعشیان حمله ورشده اند.

غفوری مى گويدکه احتمالا در این درگیری به باشنده گان محل نیز آسیب رسیده، اما از تلفات و خسارات وارده به مردم رقمی در دست نیست.

در مورد این درگیری تا کنون داعشیان و طالبان ولايت جوزجان ابراز نظر نکرده اند.

اما يک مسئول طالبان در ولايت فارياب مى گويدکه افراد آنها قريه هاى قروغ و خواجه عرب را تصرف کرده اند و بيش از ٢٥ تن از افراد گروه داعش را کشته و ٣٢ تن ديگر آنان را زخمى نموده اند.

وى مى گويدکه سه داعشى خارجى به شمول يک زن که اتباع کشور چچن مى باشند نيز ازسوى طالبان اسيرگرفته شده اند.

ولسوالی درزاب ولایت جوزجان در ١٠٥ کیلومتری غرب شهر شبرغان موقعیت دارد که از مدت دو سال به اینسو قسمت اعظم آن زیر کنترول نیرو های داعشی قرار دارد.

Related Article

Add new comment

Advertisement

Advertisement

Twitter Update