Pajhwok Services

SMS News Service

Photo Service

Election Coverage

Special Mining Page

Afghan Peace Process Special Page

Addvertise With Pajhwok

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

Suggest a Story

Pajhwok is interested in your story suggestions. Please tell us your thoughts by clicking here.

"انجمن بین‌المللی زنان در راديو و تلويزيون" گشايش يافت

"انجمن بین‌المللی زنان در راديو و تلويزيون" گشايش يافت

By
On
Sep 15, 2018 - 18:39

کابل (پژواک، ٢٤ سنبله ٩٧): "انجمن بین‌المللی زنان در رادیو و تلویزیون"، به هدف حل مشکلات زنان خبرنگار، به گونۀ رسمی در کابل گشایش یافت.

نجیبه ایوبی رییس این انجمن، امروز شنبه (٢٤سنبله)  در مراسم گشایش این نهاد در کابل گفت که افزایش نگرانی‎ها نسبت به امنیت زنان ژورنالیست و تطبیق نشدن برخی تعهدات رسانه‎ها در قبال عملی ‎سازی پالیسی‎ها برای حمایت از زنان خبرنگار، سبب شد که اين انجمن را ايجاد نمايند.

وى افزود: «خبرنگاران، مستقیماً از طرف دشمنان و مخالفان مسلح هدف قرار گرفتند و همین موضوع ما را واداشت تا در کنار سایر نهادهایی که برای دفاع از آزادی بیان و ژورناليستان به خصوص ژورنالیستان زن در کشور حضور دارند، ما هم انجمنی را ایجاد کنیم تا از حقوق زنان ژورنالیست بهتر دفاع کنیم.»

حسینه صافی، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ، در اين مراسم با اعلام حمایت از فعالیت‎های این نهاد افزود که انجمن بین‎المللی زنان در رادیو و تلویزیون، باید تلاش کند تا در بخش‎هایی که در گذشته کمتر به آن‎ها پرداخته شده و در بسیاری موارد حتى نادیده گرفته شده است، کار کند تا کارایی بیشتری داشته باشد.

وی گفت که "انجمن زنان در رادیو و تلویزیون"، بايد سعى کند که با نهادهای دیگر، در این عرصه هماهنگی داشته باشد.

دانش کروخیل رییس آژانس خبری پژواک، در اين مراسم گفت: «من به عنوان مسئول یک رسانه‎، آماده گى خود را برای همکاری با این انجمن اعلام می‎کنم.»

شرمینی بویل رییس موسسه انترنیوز در افغانستان گفت خوشحال است که  از اين انجمن حمايت مى کند و  اگر این انجمن با حمایت قوی کار نماید، خواهد توانست از نهادهای دیگری که در این راستا کار می‎کنند، حمایت کند.

مسئولان "انجمن بین‌المللی زنان در رادیو و تلویزیون"، اعلام کردند که تصمیم دارند گفتمان‏های زیادی را در مرکز و ولایات، در حوزۀ کار زنان در رسانه‎ها مطرح کنند و همچنان زنان بیشتری را از رسانه‎های چاپی، تصویری، صوتی و دست‎اندرکاران صنعت فلم، برای کار با این انجمن فرا بخوانند.

Related Article

Add new comment

Advertisement

Advertisement

Twitter Update