Pajhwok Services

SMS News Service

Photo Service

Election Coverage

Special Mining Page

Afghan Peace Process Special Page

Addvertise With Pajhwok

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

Suggest a Story

Pajhwok is interested in your story suggestions. Please tell us your thoughts by clicking here.

غنی: صلح بهترین فرصت را برای سرمایه گذاری فراهم می کند

غنی: صلح بهترین فرصت را برای سرمایه گذاری فراهم می کند

By
On
Dec 06, 2018 - 10:03

کابل (پژواک، ١٥ قوس ٩٧): رييس جمهور غنى مى گويد، صلح بهترین فرصت را برای سرمایه گذاری فراهم می کند و پروسۀ صلح از دید مردم پنهان نگهداشته نمی شود.

در يک خبرنامه که از ارگ منتشر شده، امده است که، محمد اشرف غنی رئیس‏‌ جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته به سلسلۀ نشست های مشورتی در رابطه به صلح، با فعالین اقتصادی کشور دیدار کرد.

منبع گفته است، در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد، ابتدا خانجان الکوزی سرپرست اتاق تجارت و صنایع، منیژه وافق رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان، شیرباز کمین زاده رئیس اتاق صنایع و معادن و ذبیح الله زیارمل یکتن از سرمایه گذاران به نمایندگی از دیگران، صحبت کردند و از برنامه ها و تلاش های رئیس جمهور در خصوص صلح استقبال و حمایت نمودند.

آنان افزودند که صلح یک ضرورت است و در سایۀ صلح فرصت برای سرمایه گذاری و رشد اقتصادی بیشتر فراهم می گردد.

فعالین اقتصادی، بر جایگاه مصئون تاجران و سرمایه گذاران در کشور تاکید کردند و از رئیس جمهور خواستند تا روی جذب سرمایه گذاری های بزرگ توجه بیشتر صورت گیرد و خاطر نشان کردند که در این بخش با حکومت همکار خواهند بود.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت نمود و با تشکر از نظریات آنان گفت که صلح بهترین فرصت را برای سرمایه گذاری فراهم می کند و پروسۀ صلح از دید مردم پنهان نگهداشته نمی شود.

رئیس جمهور افزود که فهرست هیات مذاکره کنندۀ حکومت اعلام شده و در بورد مشورتی جایگاه برای تمام اقشار مردم از جمله سکتور خصوصی در نظر گرفته شده است و شما در هر مرحله مورد مشورت قرار خواهید گرفت.

رئیس جمهور غنی خاطر نشان کرد که سرمایه گذار و دولت ممد هم اند و ما به کمک همدیگر برای رشد اقتصادی تا سال ۲۰۲۴، باید به گونه جدی کار کنیم تا از یک کشور وارد کننده به کشور صادر کننده مبدل شویم.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش از فعالین اقتصادی خواست تا در قسمت اتحادیه های تولید کننده، سرمایه گذاری در بخش پروسس و بازاریابی و ستندرد سازی محصولات و تولیدات، کار نمایند. وی تصریح کرد که معادن آماده سرمایه گذاری است و شما می توانید  در این بخش فعالیت نمایید.

Tags: 

Related Article

Add new comment

Advertisement

Advertisement

Twitter Update