Pajhwok Services

SMS News Service

Photo Service

Audio Service

Election Coverage

Special Mining Page

Afghan Peace Process Special Page

Addvertise With Pajhwok

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

Suggest a Story

Pajhwok is interested in your story suggestions. Please tell us your thoughts by clicking here.

رییس جمهور: تشدید خشونت و جنگ، پیشرفت در روند صلح را آسیب می رساند

رییس جمهور: تشدید خشونت و جنگ، پیشرفت در روند صلح را آسیب می رساند

By
On
Jul 13, 2020 - 21:26

کابل(پژواک،۲۳ سرطان۹۹): رییس جمهور غنی ضمن تقبیح نمودن حمله امروز در سمنگان می گوید که توسل به ادامه خشونت و کشتن مردم برای بدست آوردن امتیاز در مذاکرات، بدترین رویکردی است که گروه مخالف آنرا اختیار کرده اند.

به اساس یک گزارش آژانس خبری پژواک، در حملۀ امروز بر ریاست امنیت ملی ولایت سمنگان که نزدیک به دو ساعت ادامه داشت، هشت تن از کارمندان این ریاست کشته و ۵۳ تن به شمول افراد ملکی و نظامی زخمی شده اند.

در خبرنامه ریاست جمهوری آمده است :« با تاسف و اندوه فراوان، امروز طالبان با راه اندازی یک حمله تروریستی در شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان، شماری از هموطنان ما را شهید و زخمی نموده و به تاسیسات عام المنفعه آسیب رساندند.»

رئیس جمهور ضمن محکوم نمودن شدید این حمله، گفته است:« این حملۀ تروریستی بیانگر آن است که طالبان هنوز هم به خشونت و تداوم جنگ پافشاری دارند و توسل به ادامه خشونت و کشتن مردم برای بدست آوردن امتیاز در مذاکرات، بدترین رویکردی است که با تاسف گروه طالبان آن را اختیار کرده اند.»

رییس جمهوریکبار دیگر از طالبانخواست است که از جنگ و افغان کشی دست بکشند و ندای صلح دولت و مردم افغانستان و جامعه جهانی را برای ختم جنگ و برقراری صلح بپذیرند.

وی می گوید:« تشدید خشونت و جنگ، پیشرفت در روند صلح را آسیب می رساند.»

منبع می نویسد که رئیس جمهور مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را با خانواده های قربانیان ابراز نموده، برای مجروحین از درگاه ايزد متعال صحتمندی کامل تمنا دارد.

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان نیز حمله یادشده در شهر ایبک را تقبیح کرده است. حامد کرزی باز هم اکیداً از طرف‌های افغانی درگیر در جنگ خواسته است تا از ادامه خشونت‌ها و «ریختن خون هموطنان شان، در جنگ تحمیل شده از سوی بیگانه‌گان که هدف آن متضرر ساختن پروسه صلح و ‌تضعیف کشور ما میباشد،» جداً خودداری کنند و کوشش‌های شان برای برگزاری هر چه عاجلتر گفتگوهای بین الافغانی به منظور تأمین صلح و ثبات سرتاسری در کشور سرعت بخشند.

Related Article

Add new comment

Advertisement

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan

Twitter Update